Kenge Moj - Petrit Lulo & Denisa Gjezo | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

31 Mar 2021
187 453 Shikime

www.vizionplus.tv
facebook.com/kengemoj
instagram.com/kenge_moj
instagram.com/vizionplustv
facebook.com/VizionPlusTV
twitter.com/VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alworld.info

Komente
 • Ju lumte goja 😍😍

  Valentina ValentinaValentina Valentina20 orë më parë
 • Ju ndjek nga amerika komplimenta per kte spektakel me kaq nivel bravo organizim fantastik orkestra YLL

  Limpio TrayLimpio TrayDitë më parë
 • I pa arritshëm eshtë Petrit lulo, i këndonte zemra.

  Kimete HaxhijaKimete HaxhijaDitë më parë
 • Petrit je birbili i kenges popullore.

  Mirela BombajMirela Bombaj2 ditë më parë
 • Θηβών ζξζξζζι

  Fatmir HysaFatmir Hysa2 ditë më parë
 • 😒😒😒😒😒😒😒👿👿👿

  Fatmir HysaFatmir Hysa2 ditë më parë
 • Oooohhhhhh ejaaaa❤🖤❤🖤❤🖤👌🖐😁😅🥇😊⭐🌠⚡☝️🌟☀️ NDERIME NGA SHPATI I SKAMPINIT (Elbasan)

  alfred cohaalfred coha3 ditë më parë
 • O gjigand te lumte goja

  Nico BanushiNico Banushi4 ditë më parë
 • Orkester e shkelqyer dhe kengetaret po e po 👏👏👏

  Thelleza DevollajThelleza Devollaj4 ditë më parë
 • Mos humbshi kurrë se na knaqët 😍

  Tofik NazërajTofik Nazëraj4 ditë më parë
 • Ta lumsha TV vizion me kete program se na kenaq pa mase,vecanerisht kure kendon Petriti te kenaq shpirtin.

  Shyqyri HakramaShyqyri Hakrama6 ditë më parë
 • Bravi

  Gjoni DakaGjoni Daka6 ditë më parë
 • Bravo yjet kengetaret orkestra super super bravo djema bravo altin llakaj bravo vizion plus na kenaqe zoti u bekoft

  Gobaj DnakGobaj Dnak6 ditë më parë
 • Perfekt orkestra, kengetaret ky emision eshte vertet nje perl mbi emisione. Bravo na kenaqet 👏👏

  Ermir DhimitriErmir Dhimitri7 ditë më parë
 • RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu pèrshèndes babain timè me kèto kèngè se i pèlqejnè shumè kèngèt e birbilit tè Gjirokastrès... moj SARANDA e moj DELVINA tè bukura si gjeragjina...... kushè jua a prishè bukurinè me pallate pa gjelbèrimè mbushur plot Betonizimè

  Zani i mirèZani i mirè9 ditë më parë
 • Bilbili jugute ke qene e do mbeteshe petrite lule mamaja ime te adhuronte tani sjetone me zerine ta ka dhuruare perendija ty sta arrine dote askushe per zerine orgjinale

  Alma SalihasiAlma Salihasi9 ditë më parë
 • u lumte goja.jeni te paarritshem.Petrit Lulo me nje ze briland por edhe Denisa nuk ngelet pas

  Bbb VbbBbb Vbb10 ditë më parë
 • Qdo gjë ketu me ketë duet dhe orkester është perfekt.

  O KO K10 ditë më parë
 • Nje orkester , virtuoze Keta djem te mrekullueshem , virtuoz te talentuar Bravo ju qofte Me keto koncerte ju e mbani gjalle traditen e kulturen tone te bukur

  Pranvera DukaPranvera Duka10 ditë më parë
 • Je nje uragan ne s’kene Petrit Lulo Si e perkedhel kengen ti se arrin as’nje kengetar Je i pavdekshem

  Pranvera DukaPranvera Duka10 ditë më parë
 • Ju kendoft zemra na kenaqet me keto kenget e bukura 👏👏👏👏👏

  Drita BullaDrita Bulla10 ditë më parë
 • Tingujt e jugut ne Michigan..🇦🇱🇺🇸..

  Leonora HoxhaLeonora Hoxha10 ditë më parë
 • Super ♥️

  Gentiana AvdullahajGentiana Avdullahaj11 ditë më parë
 • 3,4,2021 👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏

  Roza RozaRoza Roza11 ditë më parë
 • Kenga juaj prek deri alpet e veriut ,mbreti i polifonis i madhi Petrit Lulo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Bardhok PrengaBardhok Prenga11 ditë më parë
  • @Erik Erik ❤🖤❤🖤❤🖤❤🖤⚡☝️😢

   alfred cohaalfred coha3 ditë më parë
  • @Erik Erik respekt🌷🇦🇱🙏

   Bardhok PrengaBardhok Prenga5 ditë më parë
  • Ke shume te drejte por dhe ju na e keni marre kalane nga brenda me kete klarinetistin artist Vis Shkodranin.Respekte Bardhok Zoti te ruajte

   Erik ErikErik Erik7 ditë më parë
 • Ju lumtë goja more bilbila të kengës popullore Brahim nuro

  Ibrahim NurajIbrahim Nuraj11 ditë më parë
 • Sh. Bukur. !!!?❤️❤️

  Alberta AlametiAlberta Alameti11 ditë më parë
 • Te kendoft zemra Petrit Lulo🌺🌺🌺

  Κονσταντινα AlexandraΚονσταντινα Alexandra12 ditë më parë
 • ⭐⭐⭐⭐⭐⭐🧿🧿🌺🌺

  Dimitra XoxhaDimitra Xoxha12 ditë më parë
 • Nje orkester dhe nje klarinist te bukur dhe te shkëlqyer

  Emilia EmiEmilia Emi12 ditë më parë
 • I madhi.. Petrit lulo

  Gigi GigiGigi Gigi12 ditë më parë
 • Ju kendofte ♥️♥️🔊🔊🇦🇱🇦🇱

  Ladi DoskuLadi Dosku12 ditë më parë
 • 🌟🌟🇦🇱💙💜👏👏👏

  Rafaela HajdinajRafaela Hajdinaj12 ditë më parë
 • 🔥🔥🔥🔥🔥Thjesht dhe thjeshtë super 😍🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

  alem veshajalem veshaj13 ditë më parë
 • O Zot super orkester qe kalon cdo pritshmeri.Kengetaret profesioniste super.Muzika super,gjithshka te le pa fjale.Keto vertet jane perlat e popullit tone,kemi nje folklor te jashtezakonshem dhe ta ruajme fort kete vlere kombetare qe kemi.Altin Llakaj bravo te qofte per kete orkester te jashtezakonshme qe ke.Nuk.ngopemi duke i.degjuar.Duartrokitje pa fund per juve.👏👏.

  Besa SerjaniBesa Serjani13 ditë më parë
  • Vertet se klarineta te nen te qash se dhe un klarinetist jam

   Florjan HamzarajFlorjan Hamzaraj3 ditë më parë
  • Nje bravo te madhe!

   Blerta MucoBlerta Muco4 ditë më parë
  • Super super .Na kenaqet shpirtin e zemren. Me thoni a ka ilac me te mire per shpirtin e zemren ne kete kohe kolere. ZOTI JU GEZOFTE.!

   Blerta MucoBlerta Muco4 ditë më parë
  • Nn inb o.tuu8y nķii8o⁷77⁸99y.cgfv6ygghp Z8Lmd8yyy

   Elton HoxhaElton Hoxha5 ditë më parë
 • Bravo shume bukur na kenaqet shpirtin ju kendofte zemra gjithe jeten bravo vizjon plus

  Male GjoziMale Gjozi13 ditë më parë
 • Shoqja e femijerise Denisa edhe Birbili Gjirokastrite,nderkoh patrioti Petriti,kan bere nje perl te vertet.. jam krenar per ju

  Darvin BalloDarvin Ballo13 ditë më parë
 • Ju kendofte zemra 👍👏👏👏

  Besnik TopiBesnik Topi13 ditë më parë
 • Brravo Denisa

  ALBANIA EAGLEALBANIA EAGLE13 ditë më parë
 • Ju lumte goja te dyve Gjirokastriteve se na kenaqet se na cmendi korono Brenda mbyllur Zoti ju bekofte ⭐⭐👄👄🙏🙏

  Sokol PaliSokol Pali13 ditë më parë
 • Si goja zemra

  Denald GjoniDenald Gjoni13 ditë më parë
 • kenaqesi dhe ndjesi thelle ne zemer kur degjon folkun popullore te paster nga te gjithe trevat tona SHQIPTARE Bravoooooo.Popullore Shqip taze pa Baterdime hajde Shqipaeria Etnikeeeeee!!!!!

  Arber BallaArber Balla13 ditë më parë
 • Je artist me plot gojen

  Alex GjyshiAlex Gjyshi13 ditë më parë
 • Bravo bijte e gjirokastres ju mbajne iso dhe kalldremet me malet qe te rethojne

  VANGJEL FETAVANGJEL FETA13 ditë më parë
 • Mos paste vdekje per. Ju dy yje te muzikes popullore. Petrit si ke emrin ashtu je bilbil i keges popullore

  Sali RerzaSali Rerza13 ditë më parë
 • 🙏👏👏👏👏🙏👏👏🙏🙏🙏

  mary lindamary linda13 ditë më parë
 • Bravo Petrit lulo ju lum goja bashk me Denisen jan kenget e bukura të vendit ton ju pershendes jeni anti stres për në emigrantët

  mirela banovicimirela banovici13 ditë më parë
 • Bravo klarinetisti i pa pare bravo

  Shkelqim DelilajShkelqim Delilaj13 ditë më parë
 • Jo.1.por.ipa.zvendesushem.petriti

  user Nuser N13 ditë më parë
  • Te lumt goja denisa gjezo

   Suzana DemiriSuzana Demiri11 ditë më parë
 • Te tilla mbrekulli sevin kur

  Xrstina azemiXrstina azemi13 ditë më parë
 • Ju lumt goja bravo

  slightly. 00slightly. 0014 ditë më parë
 • Bravo te dy kengetaret nje 10 per klarineten e embel

  Artan ResuliArtan Resuli14 ditë më parë
  • Pa harruar faktin qe Visi (klarinetisti) nuk eshte nga Jugu por nga Shkodra

   Erik ErikErik Erik7 ditë më parë
 • ❤️

  AlibuyshoppAlibuyshopp14 ditë më parë
 • Bravo te dyve

  Moza HilaMoza Hila14 ditë më parë
 • Respekte per te gjithe per ate qe marin pjese ne Kenge Moj 💃💃💃

  Teuta GjekaTeuta Gjeka14 ditë më parë
 • Ah na kenaqet shpirtin dy bilbilat e jugut. Ju kendofte zemra 💖💖🌷🌷🌹🌹.

  Brunilda VojkaBrunilda Vojka14 ditë më parë
 • U lumte goja Petrit lulo Denisa gjezo 🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌻🌻🌻💃💃💃⚘⚘⚘🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Fier FierFier Fier14 ditë më parë
 • Bravo dy bilbila Gjirokastrite

  Eleni KoxhioniEleni Koxhioni14 ditë më parë
 • ⭐⭐⭐

  Erlind SinaniErlind Sinani14 ditë më parë
 • Shum bukure❤❤

  enkelejda nanajenkelejda nanaj14 ditë më parë
 • Bilbili gjirokasteres 🙏🙏🙏

  xhek kananixhek kanani14 ditë më parë
 • I pazvendesushem Petrit

  Klara SevoKlara Sevo14 ditë më parë
  • @Rudina Bani ka qen dhe do te ngelet bilbili i kenges popullore pa i paragjykuar te tjeret petriti eshte shum shum lart nga te gjth per zerin e tij👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

   Shega GjataShega Gjata14 ditë më parë
  • Pa dyshim eshte i paarritshem

   Rudina BaniRudina Bani14 ditë më parë
 • Rrnofshi 100 vjet Z Petrit Lulo dhe Zonja Deniza na knaqet zemren me ket muzike perfekte .Prsh nga Kosova

  Salli-01Salli-0114 ditë më parë
 • Dy yje dy gjirokastrit bravo 👏

  ReA meneReA mene14 ditë më parë
 • 😲❤❤❤❤👏👏👏

  Bruno PurbollariBruno Purbollari15 ditë më parë
 • 💥💥💥👏👏👏👏

  MIRANDA LULAJMIRANDA LULAJ15 ditë më parë
 • O zot..na hoqe stresin..e ke zerin birbil na ke munguar......o. petrit..lulo..je vertete nje njeri i pazevendesushem ne kolazhet e kenges popullore...bravo..ka nevoj shqipria ..nje birbil si ju

  Mirela HasanbelliuMirela Hasanbelliu15 ditë më parë
  • Mirela Pershendetje ke shume te drejte 👌👏👏 na qetesuan shpirtin na hoqen stresin e ketij virusi qe po perhapet pa meshire, por dhe kishim kohe qe nuk degjonim Bilbilin e Gjirokastres bashke me kete bukuroshe Zoti i dhente shendet e ju kendofte zemra perher 😊🙋‍♀️

   Shkenca CemaniShkenca Cemani8 ditë më parë
  • Shum e vertet Mirela

   Bardhok PrengaBardhok Prenga11 ditë më parë
 • 🇦🇱🙏❤️Ylli i muzikes 💥Petrit Lulo &Denisa Gjezo 🌸E shkelqyerrr 🌸Ju lumteee Shumeee bukuroo 🍁👍❤️

  Diana TelegrafiDiana Telegrafi15 ditë më parë
  • Bilbilat do kendojn gjithmon

   barjam sakobarjam sako12 ditë më parë
 • Denisa shum e mir

  Flora KovaciFlora Kovaci15 ditë më parë
 • Ec aty hoooopaaa

  jani bananijani banani15 ditë më parë
 • 👏👏👏👏

  Laura JaupiLaura Jaupi15 ditë më parë
 • 💥💥💫💫👏👏👏👏

  Super JuveSuper Juve15 ditë më parë
 • Yllllllllllllll

  Altion QamoAltion Qamo15 ditë më parë
 • 😀😀😀🙎‍♂️🙎‍♀️😀😀😀💃🕺💃🕺ju.lum goja Urime dhe sukse bravo 😀

  Mirela ÇelajMirela Çelaj15 ditë më parë
 • ⭐⭐👏👏

  mimi sinanimimi sinani15 ditë më parë
ALworld