Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

31 Mar 2021
551 260 Shikime

www.vizionplus.tv
facebook.com/kengemoj
instagram.com/kenge_moj
instagram.com/vizionplustv
facebook.com/VizionPlusTV
twitter.com/VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alworld.info

Komente
 • Bilbili i Gjirokastres 🇦🇱Ju lumte goja🧿

  Kostandin PuleriKostandin PuleriMinutë më parë
 • cfare zeri na e bone mishin kokrra kokrra

  Erion NgjeliuErion Ngjeliu6 orë më parë
 • Jane te dy te pa arritshem. Din te interpretojne me mjeshtri te gjitha kenget e vjetra popullore qe populli kishte kohe pa degjuar Jane te shkelqyer

  Isa KociajIsa Kociaj22 orë më parë
 • Yyyyjje

  Rosela MuskajRosela MuskajDitë më parë
 • Mrekulli.je.Maja

  Sute BejoSute BejoDitë më parë
 • Ju lumte goja qe na kenaqet ju falenderojm,

  Mirela BombajMirela BombajDitë më parë
 • Dy superzërat e jugur të SHQIPËRISË.edhe njëherë treguat atë që jeni. TË PA ARRITSHËM.përshëndetje nga kurbeti

  NO NAMENO NAMEDitë më parë
 • Bilbili i Gjirokastres dhe labja e Vlores. Krenar per ju

  V DhV DhDitë më parë
 • Yllllll fare

  Kimete HaxhijaKimete HaxhijaDitë më parë
 • Bilbilat e jugut brravo

  ALBANIA EAGLEALBANIA EAGLEDitë më parë
 • Super keng bravo petit me majen super

  Clirim MiskaClirim MiskaDitë më parë
 • 13 Prill te OQEANIT me ju dhe VATANIN jetoj ! ju lumte Goja te gjitheve- *ARES dhe FARES*. 85 vjerari *Guri Naimit* D. Nga Toronto..(COVID-I izoluar). me lente gjalle te festoj 25 Majin *Dite e Naimit* mes Dangellise Naimjane*!

  Dhimiter XhogaDhimiter XhogaDitë më parë
 • bravo birbilat e jugut ju kendofte zemra

  Rajner FeimiRajner FeimiDitë më parë
 • thote nenja jane krushq

  luli luljetaluli luljeta2 ditë më parë
 • 😡😦😡

  Jona JonaJona Jona2 ditë më parë
 • shume te thjeshta gjerat ,,, j e n i t e m b r e k u l l u e s h e m ju lumte na kenaqet shpirtin

  1995samos1995samos3 ditë më parë
 • Nje pershendetje orkestres te jashtezakonshem me vlonjatin Altin llaka i ritur ne shkollen e muzikes naim frasheri

  Alex GjyshiAlex Gjyshi3 ditë më parë
 • Artista lindin dhe nuk behen...BRAVO

  maksim sotamaksim sota3 ditë më parë
 • ze mahnites

  zejmona zenizejmona zeni3 ditë më parë
 • O te miret e vendit Tim tundet skena lum ne per ju ⭐⭐🇦🇱🙏

  Laura LauraLaura Laura3 ditë më parë
 • Pacit jete te gjate ju dy brilant et qe shqiperia Na kujtuat kohen e shkuara ne mungesen te babit Tim qe e pelqen te dhe kur shko te ne cdo dasem e kishe ne zemere sa here qe e degjoi ne i tube me ngjalle nje djesi pere shum mall ke fa cumbushe mai plote me rushe nje vencati respekt pere te dy qovshit gjithmon me keto kenge qe Na hqni merzit in malli qe kemi pere vendi tone

  Mira CoboMira Cobo3 ditë më parë
 • Sa Emocione Sa Kenaqesi 👏👏 Jeni Mbrekullia e Laberissssssss👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🖐

  Roza RozaRoza Roza4 ditë më parë
 • Gjigandi kenges popullore petrit lulo, respekt

  Nico BanushiNico Banushi4 ditë më parë
 • Shum bukur ju kendoft zemra ! Jeni tpazvendsushem ! Bravo per kte organizim te mrekullushem dhe per orkestren fantastike 🤗👏👏👏

  Alban CekojaAlban Cekoja4 ditë më parë
 • Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem

  Aliraj FlorianAliraj Florian4 ditë më parë
 • Mbrekulli 👏👏

  Emiliano EminiEmiliano Emini4 ditë më parë
 • O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏 Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐

  Roza RozaRoza Roza5 ditë më parë
 • Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo

  bledar muhobledar muho5 ditë më parë
 • E ke mbyt o Lorenc Cunaj

  Aurent CalaAurent Cala6 ditë më parë
 • Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱

  Klau PashajKlau Pashaj6 ditë më parë
 • te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn

  sulo tiransulo tiran6 ditë më parë
 • Kenge e valle e paci gjithmon

  Bardha ZhurdaBardha Zhurda6 ditë më parë
 • Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia

  Odhise HysoOdhise Hyso6 ditë më parë
 • o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏

  dhurata Dhuratadhurata Dhurata7 ditë më parë
 • Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.

  Zapata ZapatinoZapata Zapatino7 ditë më parë
 • O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️

  Αλεξάνδρα 13Αλεξάνδρα 137 ditë më parë
 • Wir lieben euch wie eh und jeh...ein grund die militaerindustrie aufzuruesten ....daddy hat viel bunker aufgebaut....nachdem er gutzeit prinzip kennenlernte...sie wollen krieg im friedensnamen hat er gesagt....diese wanzen....

  Arta KuskeArta Kuske8 ditë më parë
 • Super zera

  Paviola HoxhajPaviola Hoxhaj8 ditë më parë
 • Bravooooooo♥️♥️

  Edlira JakupiEdlira Jakupi8 ditë më parë
 • Sandokan e cerentola ju pergezoj nuk kA fjal mrekullisht edhe orkestra flmn edhe vizion plusit

  Mimosa SalijMimosa Salij8 ditë më parë
 • Zeri i Petrit Lules eshte ze i mrekulushem i nje bilbili te vertete mai epoka shqipetare ze te tille do mbetet ne shekuj e ne shekuj .

  Nuredin KorreshiNuredin Korreshi8 ditë më parë
 • Lol uy6666

  Zaja RltonZaja Rlton8 ditë më parë
 • The dislikes are from jealous Serbs

  Stelios TrokaStelios Troka8 ditë më parë
 • Petrit je unik 🔝👑 zeri jote mrekulli Bravo na kenaqet 👏👏👏👏👏

  sofia simoni96sofia simoni969 ditë më parë
 • Zemra ju kendoft dy zera brilant 👏👏Bravo Jugu

  Egla KamperiEgla Kamperi9 ditë më parë
 • Duke degjuar ju te dy largohet COVID! Jeni hilac I zemres!

  Mikel HysajMikel Hysaj9 ditë më parë
 • Jam rritur me kenget e Petrit Lulos, o zot sa emocjon....Gjithashtu Maja me kenaq shpirtin 💖.Jemi krenare per ty 💖.Duet qe nuk harrihet kurre, ushqim me nota muzikore! ✋✋✋✋👏👏👏👏👏

  Mikel HysajMikel Hysaj9 ditë më parë
  • Te pakte na mbeten keget se dasmat i mori Korona qe t'i Mari ne ball ata qe e nxoren koronen prishen gjith gezimin njerezor duke ndaluar buzqeshjen e popullit duke na vulosur gojen me.mask.dhe.na.kthyen.nga..njerez.ne.kafsh.pershendetje nga.verolinua Gjermania jasu.petrit patrioti.me.ta.orea Tragudhja

   Spiridoula RrapushiSpiridoula Rrapushi4 ditë më parë
 • Eh cna kenaqet zemren ju lumte goja Respekte !!

  erinda sulajerinda sulaj9 ditë më parë
 • O. Cajup. Ibukur. O. Madheri. E. Madhe. O. Figur. E. Pa. Zvendesushme. O. Kus. Babaja. E. Vlores. O. Me. Te. Miret. E. Perndis. Ju. D. Sh. O. Roj. Fort. Nga. Athina

  Fredi YzeirajFredi Yzeiraj9 ditë më parë
 • RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu , pèrshèndes babain timè me kèto kèngè u rrita dhe me ISON LABE e vetmja PASURI e madhe qè mè la babai im

  Zani i mirèZani i mirè9 ditë më parë
 • 👏👏👏ju lumte goja jeni sera qe nuk vijne me

  Liljana AllkajLiljana Allkaj9 ditë më parë
 • Keta Jan nje shat e laberis petrit i birbil i i kenges gjirokastrite dhe jo vetem💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Serxho VloreSerxho Vlore9 ditë më parë
 • O petrit legjenda yll maja zoti u bekoft

  Gobaj DnakGobaj Dnak10 ditë më parë
 • Orkester e papare.Profesionista mjeshtra.

  Flora GushaFlora Gusha10 ditë më parë
 • Je i pa arrt’shem Petrit Lulo Nje duet me Mayan i persosur

  Pranvera DukaPranvera Duka10 ditë më parë
 • DUET I MREKULLUESHEM. JENI TE PAPERSERITSHEM O SA TE BUKURA jane kenget Shqiptare Nga jugu ne veri.PERLA TE BALLKANIT JU KENDOFTE ZEMERA O ARTISTA.❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱PETRIT LULO. MAJA RESPEKT VLERESIM YJE.

  Flora GushaFlora Gusha10 ditë më parë
 • Maja je pragmatika diva e skenes shqiptare dhe pak eshte dhe Para Pera je dhe yll shume e bukur

  Margarita ThatcherMargarita Thatcher10 ditë më parë
 • Bravo..bilbilat e jugut.respekt

  Gigi GigiGigi Gigi10 ditë më parë
 • Na kenaqet zemrat dhe na sheruat shpirtrat.Jeni te pavdekshem.

  Besa SerjaniBesa Serjani10 ditë më parë
 • Ato qe kercejne prapa dy gjigandeve te skenes shqiptare dropi pak respekte Jane dhe si lopa kodres

  Margarita ThatcherMargarita Thatcher10 ditë më parë
 • Te paperseritshem🇦🇱🇺🇸

  Leonora HoxhaLeonora Hoxha10 ditë më parë
 • O yjet e jugut na keni kenaqur me kengen rrofshit sa malet lart e me lart suksese

  Baftjar HatijaBaftjar Hatija10 ditë më parë
 • 😍👏👏👏

  Marjana AnaMarjana Ana10 ditë më parë
 • Bravooooooooooooo😙🥰🥰🥰

  Eva RriskaEva Rriska10 ditë më parë
 • Mire e thote Maja,o Petrit o i miri jone ska njeri qe ste degjon.

  Shyqyri HakramaShyqyri Hakrama10 ditë më parë
 • Bravo

  Sandra StathiSandra Stathi10 ditë më parë
 • Mos vvdekshi kurr o bilbila

  Dizo SakoDizo Sako10 ditë më parë
 • Maya Alickaj,je monument kulture,duhet te mbrohesh nga shteti , te gezofte Zoti o mbreteresh e kenges

  Brunilda KociBrunilda Koci10 ditë më parë
 • Ju lumte goja

  Μοζα ΚαραγκιόζηΜοζα Καραγκιόζη10 ditë më parë
 • Bravo petrit shoku im

  Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeriΚωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri10 ditë më parë
  • @xhek kanani να σαι καλά φίλε

   Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeriΚωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri8 ditë më parë
  • Γειά σου Κώστα καλογερε Αιδονι της Ηπείρου ❤️🙏🙏

   xhek kananixhek kanani10 ditë më parë
 • Rrofshi sa malet na kenaqet zoti u bekoft o legjenda

  Gobaj DnakGobaj Dnak10 ditë më parë
 • Ajo we ndien cdo njeri kur ju degjon, nuk munde te pershkruhet me fjale. Jeni vete mrekullia jeni vete perjetesia. Krenaria e kombit

  markela Tsailakimarkela Tsailaki10 ditë më parë
 • Të lumtë. Goja o bilbil i. Gjirokastrës

  Elbasan TiraneElbasan Tirane11 ditë më parë
 • Oppppaaaa Petrit dhe Maja per keto kenge na nxoret Mallin nuk Ka si ju yllet e polifornis Labe braaaavoo

  Valbona KocirajValbona Kociraj11 ditë më parë
 • Gjirokastra edhe Vlora ❤️🇦🇱

  Erion HaskaErion Haska11 ditë më parë
 • Bravo

  Viron AlushajViron Alushaj11 ditë më parë
 • Ju kendofte zemra se na kenaqet na shtuat jeten 🔥🔥🔥🔥

  etmond sefaetmond sefa11 ditë më parë
 • 9

  Katerine NdrekoKaterine Ndreko11 ditë më parë
 • Nuk i kuptoj fare ketaqe bejn dislike Maja dhe petrit jeni yje

  Albana DoraciAlbana Doraci11 ditë më parë
 • Digjeniii me te miret🔥🔥🔥

  CHANEL ONECHANEL ONE11 ditë më parë
 • 3,4,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  Roza RozaRoza Roza11 ditë më parë
 • Mbrekulli

  Xrstina azemiXrstina azemi11 ditë më parë
 • SUPER...👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  Avdi HoxholliAvdi Hoxholli11 ditë më parë
 • O zot sa te bukura jane kenget tona por akoma me te bukura behen per ne qe jemi emigrant o zot jane mrekulli e vertet. Ju kendoft zemra !!!

  af solaraf solar11 ditë më parë
 • Bravo na kenaqet te dy birbilat e jugut !!!!

  Entela XheliliEntela Xhelili12 ditë më parë
 • Ju lumte 😍😍😍

  silvana cekrezisilvana cekrezi12 ditë më parë
 • Te dy bilbilat e shiperise❤🎶❤...qe u kemi gjitmon ne zemrat tona...❤💎❤💎

  Elvis bocajElvis bocaj12 ditë më parë
 • Ju këndoftë zemëra që na knaqët o bilbila

  Mersin MalajMersin Malaj12 ditë më parë
 • Bravo te dy jini bilbila na kini kernaqur me kenge qe keni bere na kini maniture me kengen bravo bravo..

  Lina HoxhaLina Hoxha12 ditë më parë
 • Kjo eshte laberia jon le ta te degjojne gjith shqipria ooo opa digje Maya yll o sa te adhuroj e bukur o oooo rrespekte Petrit Lulo birbili i vlores ton

  Aulona SqilloAulona Sqillo12 ditë më parë
 • 👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  Gerald JaupajGerald Jaupaj12 ditë më parë
 • Petrit lulo je njesh 🌟🌟🌟🌟

  Eua HasaEua Hasa12 ditë më parë
 • Dy yje🌟🌟 na falet shum emocione 😍shkelqeni 🇦🇱 zoti tju japi vetem te mira 🙏😘😘

  Rafaela HajdinajRafaela Hajdinaj12 ditë më parë
 • O sa lezet ka skena me nje kengetar si Petrit lulo

  Fato VeliuFato Veliu12 ditë më parë
 • JAM PREL ARA NGA SHKODRA JAM NIP GJIROKASTRITI O DAJKO TE KENDOFT ZEMRA

  Tirana TiranaTirana Tirana12 ditë më parë
 • SADO TE TE VIJNE RROTULL JE NE PANTEON TE ARTE TE GJITHE TE SHOJIN NGA POSHT DERSA TI I SHIKON NGA LART. DI TE BEJ DHE KRITIKA TE BEJ EDHE LAVDERIME. NUK MARR MENDIM NGA TE TJERET JAP VLERSIM NGA ANA IME PER TY THEM ME PLOT GOJEN DHE PER FJALET JAM I BINDUR NJE TE TE AFROHET TY SOT AKOMA NUK KA LINDUR NJE BILBIL KA SHQIPERIA EDHE AI JE TI PETRIT LULO🥇🥇🥇🔥🔥🔥🔥♥️♥️♥️♥️🔝🔝🔝🔝👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  xhek kananixhek kanani12 ditë më parë
  • Ju lumshi goja na kenaqet bravo Ardian Ila na nderove Vloren Milano

   Vyron KapinoVyron Kapino12 ditë më parë
 • Shqipetaret me kenge i kalojne dhe gezimet edhe fatkeqesite. Mos ndaloni kurre se beri kete emision qe te zgjat jeten!

  E.K.E.K.12 ditë më parë
 • RESPEKTE PER KETA LEGJENDA..YJET E LABERISE...

  Kristo ZervoKristo Zervo13 ditë më parë
 • Jeni te pa aritshem zeri dhe kenget tuaja jane ilac per shpirtin na kenaqet

  muhamer spahillarimuhamer spahillari13 ditë më parë
 • Ehhh, more Petrit vëllai!! Gjym zëri!! Përqafime!!

  genci banigenci bani13 ditë më parë
ALworld