Krusita - Kam Mbijetu (Kenga Magjike 2021)

2 Maj 2021
393 677 Shikime

@ONIMA - smarturl.it/ONIMA
Stream and Download: music.onima.co/KrusitaKamMbijetu
Krusita - Kam Mbijetu (Kenga Magjike 2021)
Music by: Bruno & DJ Vicky
Lyrics by: Fifi
Produced by : ThreeDots Production
#krusita #onima #kengamagjike2021 #kammbijetu

Komente
 • 👏👏👏👏

  Vilma DhiariVilma Dhiari3 orë më parë
 • E degjova per 73894 her 🥰

  elsa shpellaelsa shpella5 orë më parë
 • ❄🎄🔯🎁✨👼🎑😌❄🎁✨👼🎄 *Zoti e tregoi dashurinë e Tij ndaj nesh duke dërguar Birin e Tij Jezu Krishtin, i cili vdiq dhe u ringjall prej së vdekurish për të na dhënë jetën e përjetshme.* *Ai gjithashtu premtoi të shërojë trupin tuaj.* *((shiko lart në qiell dhe pyete atë))*

  Lady MindkoffLady Mindkoff9 orë më parë
 • Shpresoj kte here te vleresohesh me shume sesa tek kenga "Akull" Meriton shum me shum💜💜💜💜

  damn galdamn gal18 orë më parë
 • Brovo shum bukur

  Bledi LokaBledi LokaDitë më parë
 • po presim t fitosh festivalin e kenges vitin tjeter

  Kleo KarriqiKleo KarriqiDitë më parë
 • 😍👌🏻

  Qendrim SmajlajQendrim SmajlajDitë më parë
 • I wish we could have a song like this for Albania in Eurovision.

  João OliveiraJoão Oliveira2 ditë më parë
  • well we have a lot of balads in eurovison, truth is they are not succesful for us

   Kleo KarriqiKleo KarriqiDitë më parë
 • Zeri po i mbrekullueshem eshte 🥰,,, kenge koti kjo 🙄,,, "akull" e pakrahasueshme 🙈

  Rezarta RzRezarta Rz2 ditë më parë
 • Wow e vetmja kenge e bukur sivjet tek kenga magjike

  Vlora VloraVlora Vlora3 ditë më parë
 • Sa emocion percjell kjo kenge😍😍

  Aron BracajAron Bracaj3 ditë më parë
 • duet me nje djale kjo kenge do kishte me shume potencjal....

  Pierre ChalinPierre Chalin4 ditë më parë
 • me duket vetem mua apo krusita ngjan pak me ana kaurin ? ..

  Ardesa KarajArdesa Karaj4 ditë më parë
 • Favorit Song te Kenga Magjike💫😍

  Danielaa SpDanielaa Sp5 ditë më parë
 • RESPEKTË RESPEKTË. E.mir e bukurë kenga e bukur si dilĺi

  Kulla ÇakorriKulla Çakorri5 ditë më parë
 • Sa kengetare. .e lirshme bukur e embel ...te vjen qef ta degjosh

  Liza AjdinajLiza Ajdinaj5 ditë më parë
 • I love your voice girl ❤️

  Artjola MuçaArtjola Muça5 ditë më parë
 • Krusita sjelle emocione qe cdo kush e ndijen por rralle e pranojm qe ndihemi ashtu. Sikurse tek kenga AKULL❤️.

  LoluLolu5 ditë më parë
 • Kenga eshte e bukur po qe vjen kaq èmbèl eshte zeri brilant i Krusites bukuroshe suksese yll

  Kristi IdriziKristi Idrizi6 ditë më parë
 • Wowww zerin fantastik. E meriton per Eurovision👏

  G. A.G. A.6 ditë më parë
 • Kenga qe nga fillimi ne fund mjalt zeri i Krusites perl nje interpretim i shkelqyer te lumt krusita na kenaqe arrifsh majat

  Kristi IdriziKristi Idrizi6 ditë më parë
 • Uroj vertet qe te fitosh me kete kenge krusita

  ermenisa fekaermenisa feka6 ditë më parë
 • F A N T A S T I K E ❤🎤

  Fut BollFut Boll6 ditë më parë
 • Ti je sii une ke frik si une do njesoj si une Si ti jam dhe une. Love you this song 🎵❤💓♥

  Anxhela AnxhiAnxhela Anxhi6 ditë më parë
 • .

  Qefsere PanxhaQefsere Panxha6 ditë më parë
 • Te degjosh ty te kendosh,eshte njesoj sikur futesh ne nje bote me vete dhe kenaqesh aq shume sa qe do te mos kete kurre fund!

  Olsi XhaxhaOlsi Xhaxha7 ditë më parë
 • Super 😍😍

  mikaele topciumikaele topciu7 ditë më parë
 • Super

  Rina RexhaRina Rexha7 ditë më parë
 • Si këngë as që nuk i afrohet “Akull” . Teksti më duket pak mediokër. Melodia është e mirë ama smë thot gjë.Krusita del mbi këngën këtu (7.4/10)

  Kejvin ÇikaKejvin Çika7 ditë më parë
 • Nje kerkerse per gjithe kengetaret:Mos shkoni te gjithe turme te flori dhe banda e tij pasi te gjitha kenget duken copy paste dhe shumica skane pike kuptimi dhe tekst pa lidhje.keni shume kompozitore te tjere qe ia vlen ti degjosh ne skena si kjo e Kenges Magjike.

  The New ClassicThe New Classic7 ditë më parë
  • Nuk jam kundra Florit aspak por arrij ta kuptoj dhe ate pjese qe kur ke kaq shume kengetate qe presin kenge nga ti bie inspirimi i punes dhe kenget te behen monotone dhe nuk ke cfare jep nga vetja.

   The New ClassicThe New Classic7 ditë më parë
 • Super kènge

  Tasha TashaTasha Tasha8 ditë më parë
 • super super super

  Ejona ShkurtiEjona Shkurti8 ditë më parë
  • Cfare zeri te bukur ke moj bukuroshe ti e ke qare kengen te lumte meriton fitoren

   Kristi IdriziKristi Idrizi14 orë më parë
 • Nuk te marr inat edhe nese me shan, sti le bosh un kraht qdo qeliz nga ty merr ajr😍😭🔥🔥🔥🔥🥇

  Artur HotiArtur Hoti8 ditë më parë
 • I besoj ndjenjes ksaj radhe shum, me vetem nje prekje godet, vret dhe me frym me mbush prap kam mbijetu🔥🔥🔥🤯 ti duhet tjesh fituesja me ket ze me ket embelsi dhe brishtesi ashtu si paraqet kenga 🥇

  Artur HotiArtur Hoti8 ditë më parë
 • Sa keng e bukur 😍😍😍

  Rexhina MusakuRexhina Musaku8 ditë më parë
 • 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  olti beshelloolti beshello8 ditë më parë
 • Je me e mira💖

  Ana KociAna Koci8 ditë më parë
 • Super

  Ermira XheladiniErmira Xheladini8 ditë më parë
 • Bravo per zerin kurajën dhe kengen kaq brilante 🥰🥰🥰

  selina licenjiselina licenji8 ditë më parë
 • Krusita eshte bere kinge dhe eshte e talentuar,kenga yll.

  Kleo KasoKleo Kaso8 ditë më parë
 • Text shumm i bukur fifi Bravo Po ashtu i pershtatet Kengetares 👌🥰

  leja rudileja rudi9 ditë më parë
 • Zëri😢😢😍😍😍😍😍🙈 Te lumte, vec vazhdoo!🔥🔥🔥🔥🔥

  drawings bardhadrawings bardha9 ditë më parë
 • 🥺🖤

  Lala D LumturieLala D Lumturie9 ditë më parë
 • Cc. Sbën kjo këng. Më e mir ishte ajobe 2019, ky stil nuk të ri sepse sje fifi ti...

  Sami NebiuSami Nebiu9 ditë më parë
 • Ke frik si un😕

  Arilda DautiArilda Dauti9 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • Si gjithmon super yll dhe super kengetare 🔝👑 trujt zoti ❤️

  denis barahoxha7denis barahoxha79 ditë më parë
 • Burri im eshte fiksuar keq me kete kenge . MBAs tij Dhe une tashme 😅🥰🥰

  Klodiana ArapiKlodiana Arapi9 ditë më parë
 • Suksese bukuroshe Texti shum kuptim Te bukur ashtu shum mir e kendon me shum Ndjenja ❤️🇽🇰🇦🇱🇦🇱🇽🇰

  leja rudileja rudi9 ditë më parë
 • Fifi 👏🏻👏🏻

  Kasandra PakoKasandra Pako9 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • valla bre me qeto balada po na shpifni tmerr aa 🤮🤮 sdi fifi fififi fifififififififiiiii flori mumajesi fifififififiififififi flori mumajesi nuk she sen tjeter

  R NR N9 ditë më parë
 • Po mos te ishte per refrenin do ishte kenge pa thelb,prisja me shume nga fifi🤷‍♂️🤦‍♂️

  Xhejson XhejssonXhejson Xhejsson9 ditë më parë
 • ❤️❤️

  Kejd GishtoKejd Gishto9 ditë më parë
 • Je nje perle e vertete ☀️☀️

  eleo imaeleo ima10 ditë më parë
 • O yll 😍😍😍😍😍😍

  kristi robikristi robi10 ditë më parë
 • Perl

  Odeta MehajOdeta Mehaj10 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • Sidrit ÇollakuSidrit Çollaku10 ditë më parë
 • 1 nga kenget me te bukura tek Fest Kenga Magjike sivjet. Deri tani hyn në Top 5 per mua. 😘 Kjo kenge eshte qetesi per shpirtin!

  Ada FurxhiAda Furxhi10 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • I like krusita 😍😍😍

  Edenisa PulaciEdenisa Pulaci10 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • Perlë!

  Stop InjorancesStop Injorances10 ditë më parë
 • nje perle e vertet

  Kamela HysenllariKamela Hysenllari10 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • Fantastike

  FiLMyPasionFiLMyPasion10 ditë më parë
  • Si ka mumdesi qe muzika eshte kaq e bukur?!!! Thjesh pa fjale. Pafund respekt dhe vlersim..!

   Edmond HoxhajEdmond Hoxhaj4 ditë më parë
 • Kjo eshte shume e bukur bravo

  Ela KEla K10 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • Suksese

  Emirjeta KoleciEmirjeta Koleci10 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • Fustanin ta paskan bo nr shum ma te madh 😌

  Brandbyleorinda bblBrandbyleorinda bbl10 ditë më parë
 • super hit

  my brokemy broke10 ditë më parë
 • E degjova live te djelën as nuk prisja te stonoje e as nuk stonove, zerin, kontrollin, performancën super. Madje do te doja te shihja në Eurovizion. Kënga e lezecme, do doja te kishte pak me shume tekst se refreni është i bukur por përsëritet. Gjithsesi shume suksese, po te prisja sa pash listen e konkuruesve dhe sme zhgenjeve. 😘

  My WayMy Way10 ditë më parë
 • Normal që kryevepër aty ku prek Fifi dhe Bruno❣️

  Ilma IsmailiIlma Ismaili11 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • Ze i vecante

  hamit demirihamit demiri11 ditë më parë
 • Shpresoj Te fitosh ket vit e Meriton ❤️🇦🇱🇽🇰

  leja rudileja rudi11 ditë më parë
 • Te lumte bukuroshe na kenaqe,suksese pafund!!!

  manjola rrukamanjola rruka11 ditë më parë
 • ❤️

  ARNIDA MUSAKUARNIDA MUSAKU11 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • Sh e bukur

  IRIDA HAMZALLARIIRIDA HAMZALLARI11 ditë më parë
 • Suksese honey 😍😍🤗🥇

  Renard CjapiRenard Cjapi11 ditë më parë
 • Qe nga kanga e par kur e ka lansu ne tregun muzikor e kam degjuar dhe vazhdoj ta degjoj muziken e Kengtares Kursita , dhe kjo kang perfundimisht osht on top sa keq osht kur ka pak kengtare qe bejn kesi lloj kangesh qe len gjurm te pa shlyshme., kjo kang me kujtoj diqka te bukur nje kohsisht edhe e dhimbshme., faleminderit nga ty Kursita je kengtarja ime e preferuar ✌️🌹🙏💋❤️👑👑👑👑

  sacrifice Sh. N. O 007sacrifice Sh. N. O 00711 ditë më parë
 • MADE IN FIFI 🤩

  Aldi HAldi H11 ditë më parë
 • The best song😍😍😍💔suksese🥺🥺🥺

  Xhane AjdariXhane Ajdari11 ditë më parë
 • Super me pelqen shume brava 👏👏👏

  loredana ogiciloredana ogici11 ditë më parë
 • Suksese ❤️

  Klejda PeciKlejda Peci11 ditë më parë
 • Kenga fituese?

  Miss IlaziMiss Ilazi11 ditë më parë
  • Kthe subin ❤️

   SiNdItUrKu 🐅SiNdItUrKu 🐅9 ditë më parë
 • Krusitaeshte nder kengetaret e reja me te mira per momentin, por kenga s'me thote asgje. Nje kenge e sterdegjuar dhe nje pjese e instruentalit eshte kaq monoton . Akull ishte nje nivel tjeter dhe totalisht shume here me e mire se kjo kenge. Nuk e kuptoj renien artistike te Krusites dhe Marjones qe ishin wow ne edicionet e kaluara dhe marrin pjese sa per te mbushur numrin mesa duket. S'me pelqen fakti qe vijne me materiale jo cilesore dhe nuk vendosin ne maksimum potencialin e tyre te madh qe kane. Suksese! 7/10

  EKLIPSEKLIPS11 ditë më parë
  • J8

   Kristi IdriziKristi Idrizi8 ditë më parë
  • Ja ke fut kot kenga eshte shume e bukur te krijon emocione qe sa fillon dhe deri ne fund te rrenqeth apo zeri brilant i Krusites eshte perle

   Kristi IdriziKristi Idrizi11 ditë më parë
 • Po nuk e fitove ti kete vit jam i bindur se Kenga Magjike eshte thjesht nje mashtrim !

  din hdin h11 ditë më parë
 • Fifi te lumtë ajo dorë e artë për kete kryevepër 🙏💕

  Briselda AbazajBriselda Abazaj11 ditë më parë
 • Kënga më e bukur 🤍

  Arlinda TomeArlinda Tome11 ditë më parë
 • Super si gjithmon 👏👏

  R MR M11 ditë më parë
 • Wowwww shum kang e mir zanin dihet perfekt pi shum koha kso kange nuk ka dal sukese se fjalt jan teperta ❤👏👌💖💎💣

  Gold MobileGold Mobile11 ditë më parë
 • Sa e bukur suksese ❤👏

  Geniada SkenderiGeniada Skenderi11 ditë më parë
 • Urime urime nje ze shume I bukur Suksese 😘❤

  cobo loricobo lori12 ditë më parë
 • alworld.info/u/video/l3TbxoiDfqmvrq8

  Glejvis OfficialGlejvis Official12 ditë më parë
 • Me e mira ♥

  OKSANAOKSANA12 ditë më parë
  • Kthe subin pls

   SiNdItUrKu 🐅SiNdItUrKu 🐅9 ditë më parë
 • ❤❤❤

  Agata AmetisAgata Ametis12 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • Bravooo super❤️❤️❤️❤️

  Ajdi DomiAjdi Domi12 ditë më parë
 • ❤❤❤👍👍👍

  Abed ZedatAbed Zedat12 ditë më parë
 • Mjaltë e këndon e sjell këngën në nota ashtu siç vinë notat të ëmbla. Suksese!

  Roza SadikuRoza Sadiku12 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ?😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • 𝘐 𝘣𝘦𝘴𝘰𝘫 𝘯𝘥𝘫𝘦𝘯𝘫𝘦𝘴 𝘬𝘴𝘢𝘫 𝘳𝘢𝘥𝘩𝘦... 𝘉𝘦𝘴𝘰𝘫𝘪, 𝘮𝘦𝘳𝘪𝘵𝘰𝘯 𝘧𝘪𝘵𝘰𝘳𝘦𝘯👏🏻 𝘚'𝘵𝘪 𝘭𝘦 𝘣𝘰𝘴𝘩 𝘜𝘯𝘦 𝘬𝘳𝘢𝘩𝘦𝘵... 𝘤𝘥𝘰 𝘲𝘦𝘭𝘪𝘻𝘦 𝘯𝘨𝘢 𝘵𝘺 𝘮𝘦𝘳𝘳 𝘢𝘫𝘦𝘳 𝘛𝘪 𝘫𝘦 𝘴𝘪 𝘶𝘯𝘦... 𝘥𝘰 𝘯𝘫𝘦𝘴𝘰𝘫 𝘴𝘪 𝘶𝘯𝘦..𝘴𝘪 𝘵𝘪 𝘫𝘢𝘮 𝘥𝘩𝘦 𝘶𝘯𝘦.. 🤍𝘦 𝘬𝘦 𝘵𝘪!

  Onna OnnaOnna Onna12 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • Shpresoj te dalesh fituese yll🎶🥰💫💫💫💫

  jovana Carajovana Cara12 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • *Kam Mbijetu* I besoj ndjenjes Ksaj rradhe, ksaj rradhe shume Me vetem nje prekje Godet, vret dhe me fryme me mbush Prap kam mbijetu Nuk te marr inat Dhe nese me shan S'ti le boshe une krahet Çdo qelize nga ty merr ajer Ti je si une, ke frike si une Do njesoj si une Si ti jam dhe une Do kerkoj ndjese une Dhe nese gabim je ti Nuk do mendoj shume Tek ty po dorezohem me shpirt Zemren e ke ti Nuk te marr inat Dhe nese me shan S'ti le boshe une krahet Çdo qelize nga ty merr ajer Ti je si une, ke frike si une Do njesoj si une Si ti jam dhe une Nuk te marr inat Dhe nese me shan S'ti le boshe une krahet Çdo qelize nga ty merr ajer Ti je si une, ke frike si une Do njesoj si une Si ti jam dhe une Ti je si une, ke frike si une Do njesoj si une Si ti jam dhe une...

  Kristina ♐Kristina ♐12 ditë më parë
  • 😍😍😍😍😍😍😍😍😍

   Arjola SherifiArjola Sherifi16 orë më parë
  • @¡megisah! 😂😍

   《Alba》 _《Alba》 _21 orë më parë
  • @Liri Dauti shpresoj të të plotësohen të gjitha dëshirat, paç fat 🙏😉🤗

   SiNdItUrKu 🐅SiNdItUrKu 🐅4 ditë më parë
  • Ju lutem nje koment

   Liri DautiLiri Dauti5 ditë më parë
  • 😊😊po e kerkoja se dua ta mesoj kee kenge se jam kenetare vete

   Liri DautiLiri Dauti5 ditë më parë
 • Bravooooo ♥️👏 Kenga me e bukur !! Meriton fitore te jemi realist 😊

  Alba XhekaAlba Xheka12 ditë më parë
  • hey me ndihmon me nje sbc ? 😊

   Endri_prifti4 ☑️Endri_prifti4 ☑️9 ditë më parë
 • Suksese Krusita super interpretim!!!❤️

  Αris L.Αris L.12 ditë më parë
 • Po çfare pret prej Florit te ta beje kengen me te bukur se te vetes

  ENRI TIRANAENRI TIRANA12 ditë më parë
  • @Julian Cela muziken ia ka ba flori

   ENRI TIRANAENRI TIRANA11 ditë më parë
  • Po cuni po , po e ka bo fifi

   Julian CelaJulian Cela11 ditë më parë
 • Wooow! I loved your 2018 entry, but this is a much better song. This has a chance to win. Wonderful melody and it fits your voice perfectly. Good luck!

  Chá, Bolachas e EurovisionChá, Bolachas e Eurovision12 ditë më parë
ALworld