Mariola & Jurgen Kacani - O ju djem që çatë detin (Official Video 4K)

28 Jan 2021
603 047 Shikime

Facebook: facebook.com/ArkivaShqip
Instagram: instagram.com/arkivashqip/
Teksti nga 01:06 - ZAHO BALILI
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinet: Maldin Avduli
Video By: Folklorit.tv
M.U.A: Sageri
Styling: Blerina Ceraku Bc. Designer
Gelosia Jewelry
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/5wPnOIEi54D43dIm4Pv76O
iTunes: music.apple.com/us/album/o-ju-djem-q%C3%AB-%C3%A7at%C3%AB-detin-feat-jurgen-kacani-single/1551328431

Komente
 • Thjesht super keng na preket 😭😭😭

  anxhela Denis 06.07.2019anxhela Denis 06.07.20193 ditë më parë
 • Te kedofte zemra

  Polikseni SeniPolikseni Seni3 ditë më parë
 • Nostalgji per ne qe jemi neper kurbet dhe degjojm kte keg faleminderit qe na kujtoni se kurbeti sesht i leht per asnje.

  Gaming YTGaming YT4 ditë më parë
 • O zot se na bete te qajme se e kemi te gjithe shpirtin plage..😥.ju kendofte zemra😰😰

  Gazmend XhafaGazmend Xhafa5 ditë më parë
 • 🥺🥺❤

  almida drizaalmida driza6 ditë më parë
 • Bravooo ju lumt goja super kenge

  Erieta ShaipiErieta Shaipi6 ditë më parë
 • Un kendoft zemra na bet me te qare po dhe na kenaqet me zerin tuaj te embel jeni yje

  Entela LuljaEntela Lulja7 ditë më parë
 • Zemra ju kendofte

  ujori ujoriujori ujori7 ditë më parë
 • 🥰🥰🥰🥰🥰🥰

  melinda ndrecamelinda ndreca8 ditë më parë
 • E keni qare me lot kete kenge. Ju lumte goja. Na prek shume kjo kenge ne qe jetojme ne emigrim. 😢😢😢

  HEIDDEN MUSICHEIDDEN MUSIC8 ditë më parë
 • Ju kendofte zemra na perlotet

  antonio plepiantonio plepi8 ditë më parë
 • Ju lumtë goja

  Viktor LikaViktor Lika9 ditë më parë
 • Ju jeni thesar, lum ne qe ju kemi. Ju kendofte zemra. Shume bukur

  Sadi BallaSadi Balla19 ditë më parë
 • bravoooo... jeni super artista

  priam janjipriam janji20 ditë më parë
 • Ju kendoftè zemra e suksese tè keni gjithmon😥🥰🥰

  Gentiana GoxhaGentiana Goxha21 ditë më parë
 • Gezim, krenari dhe lote. Ne qe jemi larg Atdheut, keto kenge te bukura, na prekin shpirtin, zemren njekohesisht na frymezojne e na bejne me te forte. Ju uroj gjithe te mirat shqiptareve kudo ku ndodhen. .

  Dimitris KodDimitris Kod21 ditë më parë
 • 👏👏👏👏 shum kenge e bukur....komplimenti

  Iljaz QepaballiuIljaz Qepaballiu22 ditë më parë
 • O yje lum nena qe ju ka na kenaqet shpirtin😍😍

  SuperPower TvSuperPower Tv22 ditë më parë
 • Ju kendofte Zemra na bet te qajme se i kemi njerzit e dashur ne gurbet 😭😭😭😭😭

  Eli CelaEli Cela22 ditë më parë
 • 😢😢😢🙏🙏🙏

  Etleva BerbiuEtleva Berbiu22 ditë më parë
 • 😢😢😢😭

  Najo NajoNajo Najo27 ditë më parë
 • Ju kendofte zemra kudo qofshi te dyve si moter e vella......

  Vlora TulumtdoraVlora Tulumtdora27 ditë më parë
 • Bravissimi 👍

  Lumturi VelaLumturi Vela27 ditë më parë
 • Dy zera te mrekullushem, ju kendofte zemra

  nikolin marvatajnikolin marvataj27 ditë më parë
 • super kenge te rrenqeth mishin kur e degjon...fiks per realitetin e shqipetareve qe jane ndare neper bote 😭😭😭

  tori anxhitori anxhi27 ditë më parë
 • Bravo super kenge 👏👏🌟🌟

  Jeta MartaJeta Marta27 ditë më parë
 • Super kenge bravo 👏🏻👏🏻👏🏻

  agim hoxhaagim hoxha27 ditë më parë
 • Bravo super si gjithmon

  Anisa SedaAnisa Seda27 ditë më parë
 • Zeri ketij djalit , qenka me te vertete i vecante ... bravo !!!!

  Majlinda FanninMajlinda Fannin27 ditë më parë
 • A kurbeti i mallkur ndoshta na shtoi te mira materiale le te themi po na.thau syte per prinderit

  Monda AgMonda Ag27 ditë më parë
 • Shum bukur lumsi kush nuk e ka jetuar kurbetin na qan shpirti per vendin ton😪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Blerina DemirajBlerina Demiraj27 ditë më parë
 • Respekte nga rruga e rre 😂🤘

  Jusuf NasifJusuf Nasif27 ditë më parë
 • 💔😔😭😭

  Istrefi epaIstrefi epa27 ditë më parë
 • Vetem te mir te keni te mrekullushm 💕😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔🇱🇷🌏🇦🇱😔💕

  Shpresa ballolliShpresa ballolli27 ditë më parë
 • Super kenge

  Alda BegajAlda Begaj27 ditë më parë
 • Bravo🙏😘😘

  Nertila GolemiNertila Golemi27 ditë më parë
 • Super kenge🙏sapo e degjova u preka shum!Ne qe jemi jasht shipris na mungojn keto kenge😘😘

  Nertila GolemiNertila Golemi27 ditë më parë
 • Super kenge bravo jurgen mariola

  Xhulia ZylaliXhulia Zylali28 ditë më parë
 • Bravo

  Maro RessMaro Ress28 ditë më parë
 • 🙌

  Alex MouzakiotisAlex Mouzakiotis28 ditë më parë
 • Bravo super rrrrr

  marsela Ballimarsela Balli28 ditë më parë
 • Aman na mbushet me lote shume prekese

  Moza HilaMoza Hila28 ditë më parë
 • ooo sa bukur o zot sa me rrenqethi

  Nurie ThomoNurie Thomo28 ditë më parë
 • Ju kendoft zemra per shqiptaret qe kane emigruar

  Pandeli TopllariPandeli Topllari28 ditë më parë
 • T'ju haj zemren ❤

  bocoy noiubocoy noiu28 ditë më parë
 • Me besoni o njerezpo me vdes babi nuk i del shpirti se nuk vjen dot motra e vogel na greqia po vian me shpirt

  Bosi BosiBosi Bosi28 ditë më parë
 • ca kenge ju kendofte zemera juve 👏👏👏😒😒bravi

  Esmeralda LamcjaEsmeralda Lamcja28 ditë më parë
 • Ju këndoftë zemra, motër e vëlla ,lum nëna që u ka.

  Lindita NasufiLindita Nasufi28 ditë më parë
 • Super kenge! Vetem po te kesh gur ne vende te zemres sdo ta ndjeje kete kenge qe e kendojne keta yje, as nje here se dogjoj deri ne fund, se kujtemet e kurbetit na kane shkaterruar.

  Argyro VasiliArgyro Vasili28 ditë më parë
 • Bravo

  dondon257 has123dondon257 has12328 ditë më parë
 • Super 😢💜💜💜

  bora _ borabora _ bora28 ditë më parë
 • ❤️❤️

  Rexhina HysenllariRexhina Hysenllari28 ditë më parë
 • Bravo respekt 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  Olti VloraOlti Vlora29 ditë më parë
 • ❤️

  Erlind SinaniErlind Sinani29 ditë më parë
 • 😭😭😭

  Erlind SinaniErlind Sinani29 ditë më parë
 • 👏👏😍😍

  Dajana MoneDajana Mone29 ditë më parë
 • ju kendoft zemra jeni me te miret ❤❤🎤🎤

  Gazmend MalajGazmend Malaj29 ditë më parë
 • Oh sa prekse Kur degjoj kete kenge mendoj me lot né sy per vellezerit e mi dhe 😢dhe per persona qé I dua shume

  Renata KamamiRenata Kamami29 ditë më parë
 • Kenge epaci

  Tane km SuloTane km Sulo29 ditë më parë
  • Na kujtuat ato kohe te kaluar a dhe te pa harruara rrofshi

   Tane km SuloTane km Sulo29 ditë më parë
 • Ju lumte me rrenqethet mishi kokrra. Kokrra kur ju ndegjoj ju kendofte zemra e paci jete

  anisa ahmetajanisa ahmetaj29 ditë më parë
 • Sa e degjova ne tik tok e hapa direkt bravo na bete per te qare shum e bukur ...

  Salida KoromonjSalida Koromonj29 ditë më parë
 • Bravo 👏👏

  Elona Ferdi DervishiElona Ferdi Dervishi29 ditë më parë
 • ⭐⭐🌹🌹🌹🌹🌹

  Mirela XhafaMirela Xhafa29 ditë më parë
 • kurbeti eshte me i rend per vajzat e reja te martuara e me femij te vegjel dhe u largohen burrat ne kurbet e mbeten vetem

  Ar RildiAr Rildi29 ditë më parë
 • Ju lumte goja e keni qare kete kenge. @Zaho Balili i pavdekshem, tekstet e tij do kendohen brez pas brezi

  seeni gztyseeni gzty29 ditë më parë
 • Ju lumt Goja qe e kendoni me shpirt. Sa Nena jane qe presin femijet e tyre e i dhemb shpirti qe edhe sot e kesaj dite presin me shpresen ti vijne... vec zemra e shpirti i nenes e di dhimbje per femijen... Ehhh ky emigrimi i mallkuar ...

  blu blublu blu29 ditë më parë
 • Ju lumte goja. Nuk ka fjale per ta pershkruar. Exelent job

  Valbona DikellariValbona Dikellari29 ditë më parë
 • Zot ca dritherime bravoo

  Paola paolaPaola paola29 ditë më parë
 • Bravo 🤗🤗

  Malvina LamajMalvina LamajMuaj më parë
 • Super kenge 😍😍

  Ilir MukaIlir MukaMuaj më parë
 • Une jam nga Veriu por i pelqej kenget e te gjitha trevave shqiptare, e verteta eshte qe une kur filloj te degjoj kenget nga jugu ju jeni me te preferuarit dhe ju uroj cdo te mire dhe sa me lart Bravo per kengen prefekte si gjithmone 😊

  Astrit BuciAstrit BuciMuaj më parë
 • Kush esht ne kurbet e kpt kte kenge 😢

  ori alliuori alliuMuaj më parë
 • Ne. Qershore. Te 2000. Kam kaluar otranto si shum bshkombasit e mi, Ju falenderoje nga zemra suxsese

  AZET LAMCJAAZET LAMCJAMuaj më parë
 • Ju kendofte zemra na iku jeta ne kurbet😥

  Fabjola lagesiraFabjola lagesiraMuaj më parë
 • Bravoooo superrrr e keni qar me lot

  Luli VeizajLuli VeizajMuaj më parë
 • Super kenge kjo eshte kenga e vlores dhe e vlonjateve👏👏👏

  Enso lelaEnso lelaMuaj më parë
 • Lu lumte goja kam qare kur e degjova mu kepute shpirti 👏🙏

  Leda MerkoLeda MerkoMuaj më parë
 • 😥😥😥

  Vasia SterjoVasia SterjoMuaj më parë
 • shummmm e mir

  AlbinaAlbinaMuaj më parë
 • Bravo zemra ju kendofte 👏👏

  Ersida BardhiErsida BardhiMuaj më parë
 • Ju kendofte zemra O ⭐⭐⭐⭐⭐

  gizi skgizi skMuaj më parë
 • Kenge e bukur dhe regjethse 😢😢😢😢na u poq buza 😢😢😟😟😟

  Artur IrenaArtur IrenaMuaj më parë
 • Ju kendofte zemra , na i mbushet syte me lote .

  Rexhina KalemiRexhina KalemiMuaj më parë
 • Ju kendofte zemra na bet per te qar po dhe na kenaqet me zerin tuaj te embel

  Olivjana CelaOlivjana CelaMuaj më parë
 • Ju knofte zemra

  Klaudio AbaziKlaudio AbaziMuaj më parë
 • Respekte dhe zoti ti ruaje te gjithe emigrantet kudo qe ndodhen kemi ngele verem pa femije pa niper dhe mbesa

  Pranvera HoxhaPranvera HoxhaMuaj më parë
 • Zemra ju kendofte :Na u rrenqeth mishi.

  ysen xheloysen xheloMuaj më parë
 • Super kenge Ju kendofte shpiti e zemra gjithe jeten Jeni te papare

  Feruzan PetritajFeruzan PetritajMuaj më parë
 • Ju lumte zero bike nga Alibani I Vlores jam Me mbushet zemren se as nenen she as vellein nuk I gjeta gjalle .Ah kurbet cfare u here nenave tona.Vali nga Alibani I'm I dashur.

  Vali ValiVali ValiMuaj më parë
 • 😢😢😢😢

  Silvana SaliajSilvana SaliajMuaj më parë
 • Shumë kënge e bukur, më beri shumë për të qar( Larguar nga nëna /Shqiperia për 24 vjet😢😢)

  Alma CammisaAlma CammisaMuaj më parë
 • Oh kjo këngë nuk esht vetëm për nënat por edhe për ne që jemi jasht na qajn syt e zemra për prindërit tan që jan vetëm 😭😭

  Τίνα ΝτουκαΤίνα ΝτουκαMuaj më parë
 • Bukur video klipi super teksti bravo vella e moter

  Hajdinaj LauranatHajdinaj LauranatMuaj më parë
 • Ju lumte goja.

  Ervin DebinjaErvin DebinjaMuaj më parë
 • 😘😘😘🌟🌟🌟🌟🌏🌏🌏🌏

  Altin RamaAltin RamaMuaj më parë
 • zemra ju kendofte jeni super 😉😉🌟🌟

  Albjon SelmanllariAlbjon SelmanllariMuaj më parë
 • Shume Bukur bravo 👏👏👏👏👏🎤🎤🎤🎤🎤🎤

  flora avflora avMuaj më parë
 • Shume e bukur 😮😮😮

  Isa OdajIsa OdajMuaj më parë
 • bravi 👏👏👏👏 bela canzone

  Valbona ZgjanaValbona ZgjanaMuaj më parë
 • O kurbet kurbet i shkrete sec i ndave njerezore ne kete jete bravoooooo ju lumte goja 🌟🌟♥️♥️🌷🌷🕊️🕊️🕊️🕊️

  Zana SulaZana SulaMuaj më parë
ALworld